Якщо ви вирішили освоїти такий музичний інструмент, як гітара, перше, що вам знадобиться – це терпіння. З першого разу народити на світ віртуозні мелодії не вдалося поки нікому, навіть самому відомому гітаристу. Адже вміння добре грати на будь-якому музичному інструменті – це ретельні тренування і щоденні вправи, старання і старанність.
Посадка з інструментом
Як і у всякій роботі, що виконується сидячи, посадка з інструментом насамперед має відповідати загальним фізіологічно правильним умовам: не ускладнювати діяльність серця, дихання, сприяти невимушеному, стійкому положенню тіла і вільному виконанню необхідних рухів. Для стійкості посадки слід встановлювати ноги всією ступнею. Стояння на носках, занадто зігнуте положення ніг, підгинання ступень за ніжки стільця і тому подібні відхилення від норми викликають зайву напругу тіла і призводять до швидкого стомлення.
Всі загальні умови посадки під час роботи, що виконується сидячи, необхідно дотримуватися і під час гри на гітарі. При цьому треба враховувати наступні особливі вимоги, пропоновані до посадки для гри на гітарі.
Гітара – один з найбільш “незручних” для формування постави дитини музичних інструментів, з точки зору того, що кісткові тканини формуються в дитинстві і юності; викладач, піклуючись про здоров’я учня, повинен сформувати правильну посадку, щоб під час гри не виникло викривлення верхньої частини тулуба. Теоретично, “гарна картинка” немислима поза розслабленим тілом. Розслаблення тіла, посадка і дихання взаємопов’язані між собою. Глибоке і спокійне дихання неможливе без рівної, природної посадки; тим більше, що м’язи не можна розслабити, якщо немає рівного, глибокого дихання. Це порочне коло і справді є “вічна спіраль” – проблема кожного «розслабленого тіла». Простіше кажучи – слід контролювати стан м’язів, щоб залишатися завжди «розслабленим» (тобто в стані спокою) або повертатися до розслаблення після необхідного м’язового зусилля.
Детальніше ...
Мистецтво має величезне значення для всього виховання і навчання дітей. Талановитим дітям часто бракує саме цілісного виховання, так як односторонньо експлуатується їх обдарованість і забувають при цьому про їх цілісний розвиток . Тому особливо у випадках з талановитими дітьми слід було б подбати про цілісне художнє виховання, незалежно від якості дитячої обдарованості, проявляється вона в мистецтві чи техніці.
Весь досвід і всі дослідження показують, що художнє виховання і використання мистецтва як методики навчання необхідне і корисне для різних дітей.
Детальніше ...Вибір інструмента, стільця.
Початковий етап навчання гри на гітарі в сучасній методиці мало освітлений, ще менше про це згадується в старовинних збірниках. Розглядаючи цю проблему, варто звернути увагу на те, що гра на гітарі на кожному віковому етапі передбачає використання певного розміру інструменту. При виборі інструмента, слід враховувати, що дитина у віці 5-8 років потребує гітарі розміру 1/4 (у разі відсутності подібного інструменту можна використовувати гітару розміру 1/2 з застосуванням каподастра на II і III ладах). У цьому випадку основна настройка інструменту буде орієнтована на V лад, тобто перша струна на V ладі відповідатиме ноті МІ, друга – ноті СІ і т.д. Це необхідно для правильного натягу струн.
Детальніше ...
Немає коментарів:
Дописати коментар